Leczenie pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem

dentysta niebuszewo drkinga

Dokładamy wszelkich starań aby takie leczenie było przeprowadzone rzetelnie z jak największą starannością dlatego chętnie sięgamy po najnowsze technologie, które umożliwiają nam takie leczenie.

Jedną z nich jest mikroskop zabiegowy. W naszym gabinecie posiadamy mikroskop najwyższej klasy firmy Leica, który umożliwia nam leczenie kanałowe zębów z jeszcze większą dokładnością oraz leczenie trudnych i skomplikowanych przypadków. W naszym gabinecie zajmujemy się także usuwaniem złamanych narzędzi kanałowych.

` Dla zapewnienia jak najlepszych efektów klinicznych w trakcie leczenia stosujemy urządzenia do maszynowego opracowywania kanałów, podczas całego zabiegu kontrolujemy długość opracowywanych kanałów za pomocą endometru, a w celu zapewnienia jak najlepszej dezynfekcji stosujemy ultradźwięki oraz stomatologiczny laser diodowy. Dla zapewnienia jak największego komfortu naszym pacjentom podczas leczenia endodontycznego stosujemy endo aspirator smart system.

W wyjątkowo trudnych przypadkach stosujemy leczenie połączone z zabiegiem mikrochirurgicznej resekcji wierzchołka korzenia. Mikrochirurgiczna resekcja wierzchołka korzenia polega na usunięciu fragmentu korzenia wraz ze zmianą zapalną, co pozwala na wyeliminowanie przyczyny stanu zapalnego i zwiększa szanse powodzenia całego leczenia.

 

Dzięki tak kompleksowemu podejściu niejednokrotnie jesteśmy w stanie uratować zęby, które pierwotnie były przeznaczone do usunięcia.

Rejestracja telefoniczna 8.00 - 21.00