Aktualności

Implanty zębowe

 

Jeżeli zastanawiasz się nad uzupełnieniem braków zębowych, to masz do rozważenia kilka możliwości: uzupełnienia ruchome, czyli wyjmowane protezy, lub uzupełnienia zamontowane na stałe w jamie ustnej, nie wyjmowane, czyli mosty albo korony na implantach.

Dziś postaramy się przybliżyć Państwu, na czym polega leczenie implantologiczne.

implanty zebow dr kinga szczecin niebuszewo

1. Implanty są świetną alternatywą dla każdego rodzaju uzupełnienia protetycznego - bardzo poprawiają utrzymanie protez ruchomych, które dzięki implantom uzyskują doskonale utrzymanie , dając użytkownikom protez pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Implanty pozwalają oszczędzić od szlifowania własne zęby , gdyż nie wymagają preparacji i naruszania zębów sąsiednich.

2. Jak każdy zabieg medyczny, również i leczenie za pomocą implantów niesie za sobą ryzyko niepowodzeń, jednak przy zachowaniu najwyższych standardów leczenia oraz kwalifikacji pacjentów ryzyko to jest minimalne.

3. Komfort użytkowania koron na implantach jest porównywalny w komfortem posiadania własnych zębów.Implanty_zebowe_Dr_Kinga_Szczecin_2.jpg

Korony na implantach w zdecydowany i znaczny sposób poprawiają estetykę uśmiechu, gdy mamy do czynienia z brakami , zwiększają komfort emocjonalny, oraz wpływają na jakość życia pokarmów oraz ochronę pozostałych zębów przed przeciążeniem. Kiedy mamy braki zębowe, to pozostałe zęby są przeciążone i szybciej dochodzi do ich zużycia i zwiększa się ryzyko ich utraty.

Przy zachowaniu odpowiednich warunków u pacjenta, ryzyko niepowodzeń jest minimalne, bliskie zeru. Dlatego zawsze należy zgłosić się na konsultację w celu oceny indywidualnych warunków i pacjentadr kinga implanty

W naszym gabinecie pacjent jest dokładnie badany, po rozmowie i uzgodnieniu potrzeb i oczekiwań kierowany jest do odpowiedniej diagnostyki która ma na celu minimalizację ryzyka niepowodzenia.

Czasem się zdarza, że u pacjenta nie ma dobrych warunków do implantacji. Wówczas informujemy pacjenta jakie są przeszkody, czy można je obejść a jeśli tak, to w jaki sposób, a jeśli nie, to jakie są alternatywne propozycje leczeni.a

Zawsze podejmujemy decyzję wspólnie z pacjentem, rozważając wszelkie argumenty za I przeciw.

Rejestracja telefoniczna 8.00 - 21.00