Stomatologia dziecięca

 

 

 

W naszym gabinecie zajmujemy się kompleksowym leczeniem stomatologicznym dzieci i młodzieży.

Opieka stomatologiczna dzieci rozpoczyna się już od ich najmłodszych lat, kiedy to wraz z pojawieniem się pierwszego zęba rodzice przychodzą ze swoimi pociechami na wizyty adaptacyjne.

Na takiej wizycie lekarz denHusaria_Szczecin.jpgtysta może ocenić stan jamy ustnej i uzębienia dziecka, ale także udzielić rodzicom porady jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej dziecka od pierwszych miesięcy jego życia. Takie wizyty kształtują nie tylko prawidłowe nawyki ale także pozwalają małym pacjentom oswoić się z gabinetem stomatologicznym. Staramy się aby taka wizyta przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, ponieważ więź i zaufanie, które budujemy z naszymi pacjentami jest gwarancją sukcesu późniejszego leczenia.

Kierując się dobrem naszych pacjentów, do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Dzięki zbudowanej relacji żadne leczenie nie jest nam straszne.

 Stomatologia szczecin niebuszewo

Próchnica zębów mlecznych najczęściej związana jest z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz higienicznymi. Na wizytach profilaktycznych zadbamy o to aby w możliwie jak największym stopniu wyeliminować ryzyko powstawania próchnicy u dzieci, dzięki zabiegom profilaktycznym oraz edukacji rodziców.

 

Profilaktyka stomatologiczna dzieci obejmuje fluoryzację kontaktową - lakierowanie zębów, lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych, profesjonalne oczyszczanie złogów nazębnych, instruktaż higieny jamy ustnej dobrany odpowiednio do wieku oraz potrzeb pacjenta.

Fluoryzacja kontaktowa do której zalicza także lakierowanie jest zabiegiem polegającym na zabezpieczeniu wszystkich powierzchni zębów stałych jak i mlecznych specjalnym lakierem lub preparatem fluorowym.

Lakowanie zębów polega na zamknięciu anatomicznych zagłębień w zębach, tak zwanych bruzd, za pomocą laku szczelinoDr_Aleksandra_Kawalek.jpgwego. Ma to na celu ograniczenie dostępu bakterii próchnicotwórczych oraz resztek pożywienia co zapobiega powstawaniu próchnicy w tych miejscach. Zabieg ten możemy wykona zarówno u dzieci posiadających uzębienie stałe (zęby trzonowe i przedtrzonowe) jak i zęby mleczne (zęby trzonowe). Przed lakowaniem każda z bruzd zęba powinna być starannie oczyszczona, w tym celu w naszym gabinecie stosujemy dodatkowo oprócz standardowych metod laserową dezynfekcję bruzd.

Należy pamiętać o tym, że lakowanie możemy wykonać jedynie na zębach zdrowych i wolnych od próchnicy. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić czy dana bruzda jest wolna od próchnicy. W takich przypadkach proponujemy naszym pacjentom zabieg poszerzonego lakowania bruzd. Dla lepszej oceny obecności próchnicy lub jej braku poszerzamy bruzdy w miejscach budzących wątpliwości, a następnie po dalszej ocenie wykonujemy lakowanie lub w przypadku kiedy zostanie stwierdzona próchnica, ubytek zostaje opracowany i zakładamy wypełnienie kompozytowe.

Jeżeli istnieje taka potrzeba leczenie zębów zarówno mlecznych jak i stałych odbywa się w znieczuleniu stomatologicznym tak aby wizyta przebiegała jak najbardziej komfortowo dla naszych pacjentów.

Rejestracja telefoniczna 8.00 - 21.00